fbpx

Born to Trick Challenge 2015

Parkour , freerunning , street workout a týmový duch. To jsou slova, která vystihují hlavní myšlenku soutěže Born to Trick Challenge 2015. Spojit rozdílné komunity, vytvořit mezi nimi přátelství a vzájemnou spolupráci.

Born to Trick Challenge 2015

Spoločná fotografie – Born to Trick Challenge 2015. Fotografia – Martin Mucha

16. srpna 2015 jsme zorganizovali první soutěž, kde hlavní myšlenkou bylo spojit pouliční disciplíny jako parkour, freerunning a street workout .. Soutěž se konala v Born to Trick Parku , kde jsme byli poctěni návštěvou našich hostů z Ruska – Erik Mukhametshin, Kirya Kolesnikov, a Katie McDonnell z Anglie.

Born to Trick Challenge 2015

Týmová choreografie

Erik a Kirya byly rozhodčí pro disciplínu parkour a freerunning . Za street workout, porotcovali naši sponzorovaní atleti Martin Viedenský a Simona Šághyová, kteří jsou mezi světovou špičkou této disciplíny. Pro přesnější bodování jsme pro obě disciplíny vybrali pátého porotce, a jím byl Denis Seliak.

Moderátor Born to Trick

Moderator Jakub Halgoš. Fotografia – Martin Mucha

Den před Challenge – em jsme měli naplánovaný noční trénink a kempování v parku, ale večerní bouře nám naše plány překazila. Věříme, že o rok se nám to podaří.

Stojka na jedné ruce

Jan Minarik stojka na jedné ruce

Challenge se začal kolem jedné hodiny odpoledne. Rozhodčí vylosovali lidí do náhodně vybraných týmů. V jednom týmu byli tři lidé za disciplínu street workout a jeden člověk za parkour – freerunning. Poslední tým tvořil výjimku, kde byli tři lidé za parkour – freerunning a jeden zástupce street workoutu. Každý tým si měl vymyslet název svého týmu a nacvičit si společnou 2 – oj minutovou choreografii, která byla bodováná pro celý tým. Po společných choreografiích následovaly Single run-y, kde každý z účastníků měl 45 sekundový run, který byl taktéž bodován pro celý jeho tým. To byla myšlenka týmového ducha a spolupráce. Vidět propojení mezi těmito rozdílnými diciplínami bylo velmi zajímavé. Každý tým měl opravdu velmi kreativní, někteří dokonce až zábavnou choreografií.

Challenge 2015

Týmová choreografie. Fotografia – Martin Mucha

Během soutěže jsme mohli vidět i exhibici naších hostů a rozhodčích. Mohli jsme vidět úžasný synchronní dvojitý fly away od rusáků Erika a Kiryu . Je neuvěřitelné co dokážou s vlastním pohybem.

Freerunneri Erik, Sebastian, Kyria

Erik, Sebastian a Kyria. Fotografia – Martin Mucha

Výsledky Born to Trick Challenge 2015

1. místo pro tým Agresivní brambory – Michal Pajunk (SK), Adam Jarník (SK), Simona Máteová (SK), Petr Hubka (C )

2. místo pro tým Kachny – Erik Juríček (SK), Matej Kosař (CZ), Oliver Kocinger (SK), Vladimír Koldaev (RUS)

3.místo pro tým Městské zvířata – Ján Pekarík (SK), Juraj Řezák (SK), Tomáš Čambalík (SK), Michal Barbier (SK)

Rozhodčí také udělili speciální cenu za parkour – freerunning BEST RUN pro Vladimíra Koldaeva (RU) a BEST TRICK pro Davida Kašpárka (CZ  , za street workout to byl BEST TRICK pro Juraje Žigraja (SK) a BEST FREESTYLE pro Jána Minárika (SK).

Vítězi Born to Trick Challenge 2015

Vítězové – tím Agresivní brambory

Na závěr musíme říci, že atmosféra během celého dne na Born to Trick Challenge 2015 byla skvělá . Děkujeme moderátorům – Jakubovi Halgošovi a Janovi Cíbikovi za jejich vtipné komentáře během celého dne. Dost čtení, užijte si VIDEO z prvního Born to Trick Challenge 2015 a VIDÍME SE O ROK!

Více fotografií najdeš ZDE.

Facebook Comments

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *