fbpx

Daniel Ilabaca vede lidi k pohybu

Daniel Ilabaca na slovensku

Daniel Ilabaca na Súľovských skalách

V létě 2014 přišel Daniel Ilabaca navštívit Slovensko na Parkour meeting v Banské Bystrici. Barbora byla ta, která trávila s Danym většinu času a provázela ho po Slovensku. Bude se vám snažit přiblížit, jaké zážitky a dojmy zanechal Dany v jejích očích.

Daniel Ilabaca na Slovensku

Barbora s Danym

Daniel Ilabaca – mluví Barborka:

Když vzpomenete jméno Daniel Ilabaca, celá parkourová i freerunningová komunita ví, o kom mluvíte. Když se Daniel pohybuje, celý svět se zastaví. Ta plynulost, efektivita a čistota jsou neuvěřitelné. Chcete se pohybovat s ním a být součástí toho pohybu. Každý se cítí být k němu přitažen. Po tom, co jsme se celý rok s Danielem neviděli, od Fam Jamu 2013 v Mnichově, jsem byla velmi šťastná když jsem ho spatřila na letišti v Bratislavě. Mohu říci že byl unavený ze všeho toho cestování, ale byl velmi rád že je na Slovensku. Každé setkání má své komplikace a samozřejmě Parkour meeting 2014 v Banské Bystrici měl své těžké časy. Naštěstí organizační tým byl plný velmi chytrých a schopných lidí, kteří chtějí dosáhnout svého cíle. Setkání dopadlo nakonec velmi dobře.

BB Meeting 2014

Parkour Meeting Banská Bystrica 2014

Dívat se na Danielův pohyb, je jako dívat se na ptáka létajícího po obloze. Tak přirozené! Každý, kdo zná Danielovu víru, tak nebude překvapen když řeknu, že si Daniel cenil toho, když jsme oznámili že se jdeme společně modlit ven. Byl nadšený. Pro mě to byl úžasně strávený čas, když jsme Daniela vzali na výlet na Súľovské skály. Ten moment, když se dostanete na vrchol a neslyšíte nic, pouze lidi s vámi, přírodu, tlukot srdce a energii mezi vámi. Byla jsem bez slov …

Ilabaca, Marcek, Boda

Martin, Dany a Michal na Súľovských skalách. Fotografia – Barbora Golanová

Daniel má schopnost ukázat vám jako vzácný je i ten nejmenší detail ve vašem životě, a vy se za něj cítíte vděčný. Dany je lidská bytost jako každy jiný člověk. On není ikona, idol nebo superčlovek. Co ho dělá tak silným je jeho víra. Každé slovo, každý pohyb, každá reakce od něj je přesně na místě.

Freerun Slovakia a Daniel Ilabaca

zľava do prava: Michal Marček, Denis Seliak, Marián Mojžiš, Daniel Ilabaca, Dominik Souhrada, Bogdan Cvetkovic, Jakub Halgoš

Každé setkání s ním ve vás zanechá nějakou pozitivní změnu. Už nejste touž osobností.

Video natočené Freerun Slovakia během Danyho návštěvy:

Facebook Comments

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *