fbpx

ILARIA LUISI – Naše síla

Ilaria Luisi patří mezi nejznámější ženské atletky z disciplíny parkour & freerunning.

Ilaria žije v italském hlavním městě Řím, parkouru a freerunningu se věnuje více než 3 roky. Narodila se v roce 1988 a od svých 7 let se věnovala gymnastice. Po její účasti na mnoha gymnastických soutěžích, se rozhodla opustit tréninky, kde byly vyžadovány striktní pravidla a dokonalý pohyb, a zcela změnila své hobby v moderní hip hopový tanec. Později, inspirovaná videi od mnoha známých freerunnerů, začala trénovat parkour a freerunning a opět se vrátila k tréninkem v hale. Dnes už má Ilaria Luisi trénovaný krásný ženský parkourový styl, který můžeme vidět i ve videu na konci článku. Pojďme si tuto talentovanou ženu představit!

Ilaria Luisi sideflip

Ilaria Luisi sideflip / photo by: Emily Santoro

• Co byla pro tebe inspirace začít se věnovat parkouru a Freerunningu?

Na začátku jsem byla inspirována kaskadérskými kousky od Damiena Walterse (z Anglie) a Cyrilla Rafaelliho (z Francie). Pak jsem na youtube viděla videa od kluků z Ruska – Ivana Savchuka a Cherepka, a byla jsem velmi nadšená těmito úžasnými atléty. A tak konečně, odkdy jsem přestala s gymnastikou (cca 10 let), jsem se vrátila k trénování. Potkala jsem známého přítele, který už trénoval parkour venku i s lidmi z okolí. Líbily se mi rychlé vaulty a velké skoky na velké vzdálenosti, a tak jsem se k nim přidala i já. Před třemi lety to bylo jen moje hobby, ale teď už si den bez parkouru a freerunningu neumím představit. Je to můj životní styl .

• Co nebo kdo tě motivuje k tréninku?

Když najdete skutečnou vášeň a máte své cíle, které chcete dosáhnout, motivace je vždy uvnitř vaší mysli. Jednoduše řečeno, já sama jsem motivována mými sny, které mě vedou při mém tréninku. Každý jeden den se snažím překonat sama sebe ve věcech, které jsem den předtím nebyla schopna udělat. Protože když zkouším nové věci, dokážu rozpoznat své limity a zlepšit své slabé stránky. V parkouru a freerunningu je mnoho možností objevování toho, co dokážu udělat. Je to bláznivé dobrodružství a proto to miluji.

• Co je tvůj oblíbený trik?

Trénuji akrobatické flipy a flow, které se snažím zkombinovat. Nemám vysloveně oblíbený jeden trik, ale momentálně mě baví Tsukahara, kombinace síly a techniky. Tento pohyb jsem si úplně zamilovala.

Ilaria Luisi in Tsukahara at 4TLOM

Ilaria Luisi in Tsukahara / photo by: Dalibor Balic

• Jsi členem nějakého týmu nebo trénuješ sama za sebe?

Ano , jsem členem týmu JUMP freerun, společnost z Nizozemska a jedna z největších organizací v parkourovém a freerunningém světě.

• Kde je tvůj nejoblíbenější parkourová spot / park / město?

Mám ráda své rodné město. Je zde mnoho spotů pro dobrý trénink. Můj nejoblíbenější je Tuffelo v Římě, jedno z prvních míst kde jsem začala trénovat.

• Co bys doporučila našim čtenářům , kteří by chtěli začít s parkourem?

Jedna z nejdůležitějších věcí je pochopit proč člověk trénuje, protože to ovlivní celý váš trénink. Jednou se dostanete na bod mrazu vašeho tréninku a jediná cesta posunout se dále bude změnit metodu tréninku. Tato disciplína není jako fotbal nebo rugby. Parkour je z cela jiný postoj.

• Co by si ráda vzkázala dívkám a ženám, které se zajímají o tuto disciplínu?

Moje rada pro všechny dívky je tvrdě trénovat a najít si svůj důvod proč to chcete dělát. Pokud nemáte dobrý důvod, nebudete jednat. Když najdete své proč, musíte to i milovat. Vášeň a správná motivace jsou klíčem k úspěchu.

Tuffello Rome Ilaria Luisi parkour

Ilaria Luisi in Tuffello Rome / photo by: Simone Biagioni

• Co je tvoje životní motto?

My máme sílu vybrat si čím chceme být každý jeden den a každou chvíli. Pro mě život znamená rozhodovat se v přítomném okamžiku, protože budoucnost je jen naše představivost a my jsme tím na co myslíme. Děláme správné, někdy i nesprávné rozhodnutí, ale důležité je vybrat si svou cestu. Konání přináší další akci a někdy lidé přestávají snít a začínají žít jen svoji každodenní rutinu. Důležité je žít v přítomnosti a nepřestat snít naše sny. Můžete se zdokonalovat každým dnem pokud chcete, záleží to jen od vás! Pokud činíš máš více příležitostí a je více pravděpodobné, že najdeš to co hledáš. Pokud se rozhodnete špatně, nebojte se, buďte pozitivní, můžete se z toho poučit a zkusit to znovu.

Moje motto je: VYBER SI ČÍM CHCEŠ BÝT HNED TEĎ.

Sledujte Ilarii na její facebook fanpage a instagrame.

 

Facebook Comments

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *