fbpx

Co je to STREET WORKOUT & KALISTENIKA

Street Workout & Kalistenika?

Street Workout DipiStreet workout je rychle se rozrůstající světový trend mezi pouličními sporty. Jeho prvotní základy pocházejí z kalisteniky.

Název pochází z latinského “Callosa” – krása, “sthénos” – síla. Je to nejstarší metoda posilování a cvičení. Využívali ji sparťané a legendární bojovníci pro zvýšení vytrvalosti a síly. Historie nám ukazuje, že bojovníci, kteří vykonávali kalisteniku, měli nadlidskou sílu, perfektní tělo a skvělou kondici. V dnešní době i samotní ,, velký chlapi ,, tohoto odvětví, pouze sní o jejich schopnostech.

Základy kalisteniky se stále využívají například v gymnastice, ve speciálních jednotkách – v armádě a v mnoho dalších sportech.

ženský street workoutDnešní Street Workout pochází z Ameriky, z okolí města New York. Proslavily ho lidé z chudších částí města, kteří si nemohli dovolit navštěvovat drahé fitness centra. Začali tedy cvičit venku, na ulici, v parcích, na basketbalových hřištích nebo na hřištích pro děti. Používali všechno nářadí co bylo kolem nich. Časem lidé přišli na to, že za pomoci kalisteniky si dokáží vybudovat funkční pevné svalstvo a estetickou postavu. ,, Mekkou ,, street workoutu se tedy považují okrajové části města jako Brooklyn, Bronx, Harlem odkud známe i první street workout-ové a freestylové videa. V té době jen málo lidí věřilo, že za pomoci různých prolézaček a tyček si někdo dokáže vybudovat svalstvo a sílu.

Postupem času se Street Workout rozšířil po celém světě. Objevuje se stále více a více zpráv a videí, že kalistenika pomáhá lidem zbavit se nadbytečných kil a mění jejich životy.

Každý rok, měsíc či týden, má kalistenika / street workout stále více a více nadšenců a fanoušků. Lidé se setkávají na různých soutěžích, mítingech, vystoupeních a workshopech. Nejkrásnější a nejlepší část kalisteniky / street workout-u je, že to může dělat absolutně každý! Každý kdo má pevnou vůli a trochu vášně pro sport. Výsledky se vždy dostaví! Čím tvrdeji a moudře člověk trénuje tím dále se posune.

Více obrazků:

Street workout statikaFreestyle Kliky

Facebook Comments